JAK JE TO S BATERIEMI APPLE?

16.10.2023

VIDEO Z PRAXE - MÁ SMYSL KUPOVAT ORIGINÁL? Životnost baterie / Záruka. Jak na co největší výdrž baterie?

Záruka / Životnost baterie - obecně

Záruka

Pokud se jedná o zcela nové zboží, má vždy záruku dva roky -> I baterie má záruku dva roky. 

Životnost baterie

 může být kratší, obvykle se uvádí, že životnost baterie je 6 až 12 měsíců.

Záruka

Co je tedy záruka baterie? Záruka znamená, že výrobek funguje a nic víc. To tedy znamená, že baterie musí po dobu její záruky, či záruky výrobku fungovat. Pokud výrobek běží na baterii pět minut, či minutu a pak se vypne, je to stále v pořádku. Pokud výrobek na baterii nedokáže fungovat vůbec, tedy evidentně již nemá napětí ani po několika hodinách nabíjení, je baterie vadná a již se na tuto závadu vztahuje záruka. Totéž se týká třeba nežádoucího chování baterie jako její vytečení, či nafouknutí, či nadměrné zahřívání. Toto vše jsou vady k reklamaci. V tuto chvíli se totiž jedná pravděpodobně o vadu výrobku.

Životnost baterie

Životnost baterie je definice toho jak se baterie bude chovat po dobu jejího užívání. Typicky by měl výrobce užívat za jakých podmínek bude baterie při běžném užívání postupně kapacitu. Minimálně musí výrobce uvést jaká je životnost výrobku ve smyslu jeho chování jako nového, tedy například, že životnost baterie je 6 měsíců – po tu dobu se chová jako nová, tedy po dobu 6 měsíců má 100% kapacitu, či téměř 100% (tolerovat se dá do cca 95%).

Poznámka: Na nabíjecí baterie je záruka běžných 24 měsíců. Dle judikátu Okresního soudu v Příbrami, sp. zn. 10 C 230/2011 by standardní pokles kapacity baterie po 24 měsících měl být cca 50%. Vyplývá tak z norem ČSN EN 61951-1a a ČSN EN 61951-2.

 Zdroj : michalzobec.cz

Jak na co nejdelší výdrž baterie ?

Ideálně držet hladinku mezi 20% - 80% - nepřebitá ani nepodbitá baterie.

Zdroj : fulgurbattman.cz ; fixshop.cz© 2023 Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!